SON HABERLER

Ulaşım

Çayırbaşı kavşağı
Çayırbaşı kavşağına gelince yukardaki kavşak yazılarını görürsünüz.Çatalın sol yanı yönünde giderseniz, sahil boyunca köyleri geçerek Ağvaya ulaşırsınız.Yaklaşık 30 km lik bir mesafedir.Sağ taraftan ilerlersiniz,daha düzgün fakat biraz daha uzun,40 km,bir yolculuk yaparsınız.

İstanbul’a 97 kilometre uzaklıkta olan bu şirin beldeye ulaşmak için öncelikle Şile’ye gitmek gerekiyor. Şile’ye kadar yol otoban kalitesinde. Şile’ye ulaştıktan sonra; iki seçenekle Ağva’ya gidilebiliyor: Birincisi, sahil yolu; Şile Çayırbaşı’ndan iki yol ayrılıyor. Sahil yolu, Kabakoz, Akçakese yolunun devamında Şuayipli ile karşılaşıyorsunuz. İsaköy dönüşüne gelinince Ağva tabelaları yardımcı oluyor.

Şile’den Ağva’ya ikinci yol güzergahı ise; Çayırbaşı’ndan, Teke Köyü’ne giden yolu takip edip Teke, Gökmaslı ve İsaköy istikametinin devamında Ağva’ya ulaşmak. Gebze tarafından ulaşım için; Mollafenari istikametine doğru gidip Tem yolunu takip ederek, soldan Teke yoluna sapmak, Teke’ye gelince de sağdan İsaköy yoluna girmek gerekiyor.

İzmit tarafından ulaşım için; Kandıra otobanı ile ilk önce Kandıra yolunda cezaevi önünden Akçaova yönüne saparak,önce Akçaova ve sonra Ağva’ya ulaşılabiliyor. Karadeniz Bölgesi’nden ulaşım için ise;yine Akçakoca yolunu takip etmek gerekiyor.Burdan Kandıra yönüne doğru ya da İzmit otobanına yönelebilirsiniz.

  • Ağva’ya ulaşmak için, eğer özel aracınız yoksa toplu taşıma araçları ile de İstanbul Üsküdar ‘dan  Şile-Ağva otobüsleri kalkmaktadır. Yaz aylarında daha çok araç kalkmaktadır.
  • Aşağıda, Üsküdar – Ağva otobüs sefer saatlerini görebilirsiniz.
  • Kaynak: iett.gov.tr


Daha Büyük Görüntüle

Ağva'da ki lezzet noktaları...